Morata de Jalón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morata de Jalón
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Morata de Jalón is located in Spanjë
Morata de Jalón
Morata de Jalón

Koordinatat: 41°28′V 1°28′P / 41.467°V 1.467°P / 41.467; -1.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Zaragoza
Qarku Valdejalón
Kryetari i Bashkisë Martina Cristina Andres Ostariz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22 km2
Lartësia 415 m (m.n.d.)
Popullsia 1352 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Morata de Jalón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valdejalón, të provincës Zaragoza, në Aragon. Morata de Jalón ka 1352 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]