Moratalla, Murcia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moratalla
Qytet
Vendndodhja
Moratalla is located in Spanjë
Moratalla
Moratalla

Koordinatat: 38°11′11″V 1°53′26″P / 38.18639°V 1.89056°P / 38.18639; -1.89056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Noroeste
Kryetari i Bashkisë Antonio García Rodríguez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 954.82 km2
Lartësia 681 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30440
Koordinatat 38° 11′ 11″ Veri

1° 53′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayuntamientomoratalla.net/index.asp%20Moratalla%20Town%20Hall


Moratalla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noroeste, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Moratalla ka 8382 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 954.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]