Morcín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morcín
Komunë
noform
Asturcones in the Morcín landscape
Stema_figuraMorcin flag.svg
Vendndodhja
Morcín is located in Spanjë
Morcín
Morcín

Koordinatat: 43°17′V 5°53′P / 43.283°V 5.883°P / 43.283; -5.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Jesús Álvarez Barbao
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.05 km2
Popullsia 2962 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit morciniego/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33161 a 33163
Faqja Zyrtare www.morcin.com


Morcín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Morcín ka 2962 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.05 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]