Jump to content

Motala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Motala
Qytet
Pistë garash me motoçikletë në Motala
Pistë garash me motoçikletë në Motala
Popullsia
 • Gjithsej29.823
{{{postal_code_type}}}
591 XX

Motala është qytet në provincën Östergötland, Suedi dhe është qyteti i tretë më i madh në Östergötland. Qyteti ka pasur 29.823 banorë më 2010.