Motala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Motala
Qytet
noform
Pistë garash me motoçikletë në Motala
Vendndodhja
Motala is located in Suedia
Motala
Motala

Koordinatat: 58°32′V 15°02′L / 58.533°V 15.033°L / 58.533; 15.033

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Östergötland
Qarku Qarku Östergötland
Komuna Komuna Motala
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.59 km2
Popullsia 29,823 banorë
Dendësia 15,46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 591 XX
Prefiksi 0141

Motala është qytet në provincën Östergötland, Suedi dhe është qyteti i tretë më i madh në Östergötland. Qyteti ka pasur 29.823 banorë më 2010.