Motoo Tatsuhara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Motoo Tatsuhara
Të dhënat personale
Emri i plotëMotoo Tatsuhara
Data e lindjesJanar 14, 1913(1913-01-14)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
Data e vdekjes1984
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Waseda WMW
Ekipi kombëtar
1934-1936Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Motoo Tatsuhara (14 Janar 19131984) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1934 2 0
1935 0 0
1936 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]