Motril

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Motril
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Motril.svg
Vendndodhja
Motril is located in Spanjë
Motril
Motril

Koordinatat: 36°45′V 3°31′P / 36.750°V 3.517°P / 36.750; -3.517

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Costa Tropical
Kryetari i Bashkisë Luisa García Chamorro (2012)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109.77 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 61171 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Motrileño, -ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18600 - 18613
Faqja Zyrtare www.motril.es


Motril është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costa Tropical, të provincës Granada, në Andalusia. Motril ka 61171 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 109.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]