Muhammet Hanifi Jolldash

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Muhammet Jolldash
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMuhammet Hanifi Jolldash
Datëlindja20 prill 1983
VendlindjaDiest, Belgjikë
Gjatësia1.85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtësi
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2001–2002Liége
2002–2003K.R.C. Genk
2003–2004R.A.E.C. Mons13(0)
2004–2009Ankaraspor A.S65(2)
2005–2006Kayserispor (huazim)30(1)
2009–2010MKE Ankaragücü (huazim)9(1)
2010–2011MKE Ankaragücü2(0)
2011Kardemir Karabükspor1(0)
Gjithsej120(4)
Karriera ndërkombëtare
2004–2005Turqia U-2114(0)
2006Turkey B2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Muhammet Hanifi Jolldash (lindi më 20 prill 1983)[1] është futbollistë profesional turk.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Belgian Footballers Abroad