Mula, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mula
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Mula.png
Vendndodhja
Mula is located in Spanjë
Mula
Mula

Koordinatat: 38°3′V 1°30′P / 38.050°V 1.500°P / 38.050; -1.500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Río Mula
Kryetari i Bashkisë José Iborra (2011)
Partia PPRM-PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 633.38 km2
Lartësia 313 m (m.n.d.)
Popullsia 17076 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 713 (documented)
Vendasit Muleños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30170
Faqja Zyrtare www.mula.es


Mula është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Río Mula, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Mula ka 17076 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 633.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]