Jump to content

Muncie, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Muncie, Illinois
Muncie
fshat
Looking north into Muncie
Looking north into Muncie
Popullsia
 • Gjithsej155

Muncie, Illinois (Muncie) është një fshat në qarkun Vermilionshtetit federal Illinois, SHBA. Në Muncie, Illinois jetojnë 155 banorë (2000). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.18 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 197 m (646 ft).[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "USGS detail on Muncie". Marrë më 2007-09-30. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Muncie, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale