Mundo de fieras (tln)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mundo de fieras, e njohur nga versioni italian Gloria, e vetme kundër botës, është një telenovelë nga Venezuela e vitit 1991. Pati gjithsej 239 seri, dhe u prodhua nga kompania Venevision me aktorët Catherine Fulop, Jean Carlo Simancas dhe Rosalinda Serfaty.

Telenovela u bë përsëri me një version të ri me të njëjtin emër, me aktorët Edith Gonzalez dhe Cesar Evora në vitin 2006.

Regjisor : Gabriel Walfenzao dhe Edgar Diaz

Shkrimtarë: Juan Clemente dhe María Antonieta Gómez

Këngët shoqëruese u kënduan nga Ricardo Montaner "Sera" dhe "Déjame Llorar"

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Catherine Fulop ... Charito Flores (Rosario Palacios de Bustamante) Gloria

Jean Carlo Simancas ... José Manuel Bustamante

Rosalinda Serfaty ... Jocelyn Palacios Ansola de Sartori Bustamante

Luis José Santander ... Ivan Soriano

Elluz Peraza ... Indiana Castro / Pociedad

Chelo Rodríguez ... Raiza Aguirre de Castro (Miriam de Palacios de Camaro)

Orángel Delfín ... Leoncio Palacios

Marcelo Romo ... Raymundo Camaro

Ernesto Balzi ... Federico Ansola

Carolina López ... Brigitte Perdigón de Bustamante

Chony Fuentes ... Julia Bayun

Mirtha Borges ... Chabela Soriano