Jump to content

Catherine Fulop

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Catherine Amanda Fulop García e njohur më shumë si Catherine Fulop është një aktore telenovelash me 11 mars 1965Caracas, Venezuelë.

E filloi karrieren e saj në fillim në Argjentinë, më pas në vendin e saj. Eshtë e gjate 1,75 m. Martohet në 1990 me aktorin Fernando Carillo, por ndahet në 1994.

Më pas martohet me Osvaldo Sabatini me 3 prill 1998, me të cilin ka dy vajza Oriana dhe Tiziana. Burri dhe vajzat e saj janë argjentinas.

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

"Solos en la ciudad" (2009) (duke u filmuar) .... Mariela

"Marigold" (2007) .... Sister Fernandéz

"¿Quién es el jefe?" (2005) TV series .... Natalia

"Mercenarios" (2005)

"Niñera, La" (2004) TV series

"Rebelde Way" .... Sonia Rey (3 episodes, 2002-2003)

"Tiempofinal" .... Ana (1 episode, 2000)

"Ilusiones (compartidas)" (2000) TV series .... Caridad Guaranito

"Chica cósmica" (1998) TV series

"Archivo negro" (1997) TV mini-series .... Rebeca Núñez

"Cara bonita" (1994) TV series .... René

Marbella antivicio (1994) (VG)

"¡Hola Raffaella!" (1993)

"Déjate querer" (1993) TV series .... Bárbara Sánchez

"Telepasión española" (1992)

"Mundo de fieras" (sq. Gloria) (1991) TV series .... Charito Flores (Rosario Palacios de Bustamante)

"Pasionaria" (1990) TV series .... Bárbara Santana de Monteverde

"Abigail" .... Abigail (1988)

"La muchacha del circo" (1988) TV series .... Raiza/Adelina

"Mi amada Beatriz" (1987) TV series .... Beatriz