Murcia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Murcia
Komunë
noform
Plaza del Cardenal Belluga
Stema_figuraFlag of Murcia.svg
Vendndodhja
Murcia is located in Spanjë
Murcia
Murcia

Koordinatat: 37°59′10″V 1°7′49″P / 37.98611°V 1.13028°P / 37.98611; -1.13028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Huerta de Murcia
Kryetari i Bashkisë Miguel Ángel Cámara Botía (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 881.86 km2
Lartësia 43 m (m.n.d.)
Popullsia 442573 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Between 825 and 831
Vendasit Murciano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30001 to 30012
Prefiksi 968 / 868
Koordinatat 37° 59′ 10″ Veri

1° 7′ 49″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.murcia.es


Murcia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Huerta de Murcia, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Murcia ka 442573 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 881.86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]