Muros de Nalón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muros de Nalón
Komunë
noform
Town Hall of Muros de Nalón
Stema_figuraBandera de Muros de Nalón.svg
Vendndodhja
Muros de Nalón is located in Spanjë
Muros de Nalón
Muros de Nalón

Koordinatat: 43°33′V 6°6′P / 43.550°V 6.100°P / 43.550; -6.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Pravia
Kryetari i Bashkisë María del Carmen Arango Sánchez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.09 km2
Popullsia 1981 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit murense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33138
Faqja Zyrtare www.murosdenalon.com


Muros de Nalón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pravia, të provincës Asturias, në Asturias. Muros de Nalón ka 1981 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.09 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]