Museros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Museros
Komunë
Vendndodhja
Museros is located in Spanjë
Museros
Museros

Koordinatat: 39°33′57″V 0°20′28″P / 39.56583°V 0.34111°P / 39.56583; -0.34111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë José María Aznar Monferrer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.4 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 5072 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Muserenco
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46136
Koordinatat 39° 33′ 57″ Veri

0° 20′ 28″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajunt-museros.com


Museros është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Museros ka 5072 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]