Mustafa El-Havsavi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Informacionet
Emri dhe Mbiemri: Mustafa el-Havsavi[1]
Ditëlindja: 4 maj 1983
Vendlindja: Medina, Arabia Saudite
Kombësia: Arab
Gjatësia: 1.93 m
Pozita: Power forward
Ekipi: El Nasr Riadi

Mustafa El-Havsavi (Arabisht: مصطفى الهوساوي; lindi më 4 maj 1983) është basketbollistë arab. Ai luan për ekipin El Nasr Riadi. El-Havsavi është një nga figurat e njohura në basketboll.

El-Havsavi luajti për kombëtaren arabe në lojërat aziatike më 2014 në Korenë e Jugut.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Mustafa Alhwsawi - FIBA Profile Arkivuar 9 mars 2016 tek Wayback Machine, FIBA.com, accessed 20 shtator 2015.