Náquera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Náquera
Komunë
Stema_figuraBandera de Nàquera.svg
Vendndodhja
Náquera is located in Spanjë
Náquera
Náquera

Koordinatat: 39°39′29″V 0°25′27″P / 39.65806°V 0.42417°P / 39.65806; -0.42417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Ricardo Arnal Pavía
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.7 km2
Lartësia 242 m (m.n.d.)
Popullsia 6009 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Naquerà, Naquerana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46119
Koordinatat 39° 39′ 29″ Veri

0° 25′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.naquera.com


Náquera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Náquera ka 6009 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]