Nóirín Ní Riain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nóirín Ní Riain
Nóirín Ní Riain.jpg
Informacione


Lindja1951
PrejardhjaRepublika e Irlandës
Profesion(e)pianiste dhe këngëtare
Instrument(e)Flauti
Webfaqja
http://www.theosony.com

Nóirín Ní Riain (e lindur në vitin 1951) është një pianiste dhe këngëtare nga Republika e Irlandës.

Jeta[redakto | përpunoni burim]

Nóirín Ní Riain lindi në vitin 1951.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]