Jump to content

Naim Tërbunja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Naim Tërbunja lindur në 28 shtator, 1984 në Prishtinë, Kosovë, është një boksier shqiptar me banim ne Suedi. Në verën e vitit 2008 Naimi morë pjesë në Lojrat Olimpike në Pekin, Kinë. Ai jeton në Linköping dhe përditshme konkurrojn për IFK Linköping BK. Naim me majid Jelili si trainer kryqsore për boks, e mori Naim ne OS. Dhe zhvillimi i Naim është një nga më të mirë të botës.

  • Gjatësia - 183 cm
  • Pesha - 75 kg

Faqja e Naimit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://web.archive.org/web/20110714150029/http://www.naimterbunja.com/