Nana Mouskouri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nana Mouskouri, Nανά Μούσκουρη, është një këngëtare e famshme greke që ka kënduar dhe këndon ne shume gjuhe.


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.