Jump to content

Nancy Reagan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nancy Reagan

Nancy Frances Robbins (6 korrik 19216 mars 2016) ishte avokate amerikane dhe bashkëshorte e presidentit amerikan Ronald Reagan.

Është rritë në New York, ndërsa e kreu kolexhin Smiths College ku punoi edhe në të njejten firmë të avokaturës, a kurorëzuan në vitin 1952. Me te kishin dy vajza - Patti (1952 -) dheRon (1958 ).

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Nancy Reagan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale