Nantucket

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Nantucket County)
Nantucket County (Massachusetts)
Harta e Nantucket County në Massachusetts
Map of the USA highlighting Massachusetts
Vendndodhja e Massachusetts në SHBA
Themelimi [[]]
Zyra qendrore [[]]


Nantucket është një qytet dhe të qarkut të cilat kanë kufirin e njëjtë. Nantucket County është një nga 14 qarqetshtetin federal MassachusettsShteteve të Bashkuara të Amerikës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nantucket Skyline, Nantucket MA.jpg