Naoki Matsuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naoki Matsuda
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoki Matsuda
Data e lindjesMars 14, 1977(1977-03-14)
Vendi i lindjesGunma, Japoni
Data e vdekjesGusht 4, 2011 (34 vjeç)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2010Yokohama F. Marinos
2011Matsumoto Yamaga FC
Ekipi kombëtar
2000–2005Japonia40(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naoki Matsuda (14 Mars 19774 gusht 2011) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 40 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 14 0
2001 10 0
2002 12 0
2003 0 0
2004 3 0
2005 1 1
Gjithsej 40 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]