Naum Dhimitër Naçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Naum Dhimitër Naçi (1871 - 1927) i njohur edhe si Nuçi Naçi, ishte “Mësues i Popullit”, atdhetar i shquar i Rilindjes Kombëtare Shqiptare, dhe njëri ndër drejtorët e “Mësonjtores së Parë Shqipe”Korçë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]