Nava, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nava
Komunë
noform
Church of San Bartolomé, Nava
Stema_figuraFlag of nava.png
Vendndodhja
Nava is located in Spanjë
Nava
Nava

Koordinatat: 43°21′V 5°31′P / 43.350°V 5.517°P / 43.350; -5.517

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Claudio Escobio Valvidares
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 95.81 km2
Popullsia 5543 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit naveto
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33520
Faqja Zyrtare www.ayto-nava.es


Nava është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Nava ka 5543 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 95.81 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]