Naval, Huesca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naval
Komunë
Vendndodhja
Naval is located in Spanjë
Naval
Naval

Koordinatat: 42°11′35″V 0°9′5″L / 42.19306°V 0.15139°L / 42.19306; 0.15139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Huesca
Qarku Somontano de Barbastro
Kryetari i Bashkisë Maria Pilar Carruesco Buetas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.44 km2
Lartësia 631 m (m.n.d.)
Popullsia 270 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Navales, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22320
Koordinatat 42° 11′ 35″ Veri

0° 9′ 5″ Lindje


Naval është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Somontano de Barbastro, të provincës Huesca, në Aragon. Naval ka 270 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]