Navalafuente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navalafuente
Qytet
Vendndodhja
Navalafuente is located in Spanjë
Navalafuente
Navalafuente

Koordinatat: 40°49′23″V 3°40′23″P / 40.82306°V 3.67306°P / 40.82306; -3.67306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.75 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 49′ 23″ Veri

3° 40′ 23″ Perëndim


Navalafuente është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. Navalafuente ka 1223 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.75 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]