Navarini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navarin
Πύλος
Qytezë
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia

Navarin, (greqisht: Πύλος/Pílos , italisht: Navarino) është një qytezë në Greqi, pjesë e komunës Navarin-Nestor, nga e cila është selia dhe njësia komunale. Ishte kryeqyteti i ish-Provincës Pilia. Është porti kryesor në gjirin e Navarinit. Qyteza Navarin ka 2,767 banorë.