Navarrés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navarrés
Komunë
Vendndodhja
Navarrés is located in Spanjë
Navarrés
Navarrés

Koordinatat: 39°6′5″V 0°41′36″P / 39.10139°V 0.69333°P / 39.10139; -0.69333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Canal de Navarrés
Kryetari i Bashkisë Vicente Huesca Argente (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47 km2
Lartësia 275 m (m.n.d.)
Popullsia 3185 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Navarresino/-a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46823
Koordinatat 39° 6′ 5″ Veri

0° 41′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.navarres.es


Navarrés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Canal de Navarrés, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Navarrés ka 3185 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]