Navia, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navia, Asturias
Komunë
noform
View of Navia.
Stema_figuraNavia Spain.svg
Vendndodhja
Navia, Asturias is located in Spanjë
Navia, Asturias
Navia, Asturias

Koordinatat: 43°32′V 6°43′P / 43.533°V 6.717°P / 43.533; -6.717

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Ignacio García Palacios
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.12 km2
Popullsia 9190 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Naviegos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33710
Faqja Zyrtare www.ayto-navia.es


Navia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Navia ka 9190 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]