Ndërtesa e shkollës fillore në gjuhen shqipe (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ndërtesa e shkollës fillore në gjuhen shqipe
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pejë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02 - 373/77
Nr. i referencës 1026

Ndërtesa e shkollës fillore në gjuhen shqipe është një monument i trashëgimisë kulturore në Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 02 - 373/77.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]