Nefrologjia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Nefrologjia (nga greqishtja : nephros, "veshka", logos "shkencë") është një degë e mjekësisë së brendshme (interne) që merret me studimin e funksionimit dhe të sëmundjeve të veshkave.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]