Negreira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Negreira
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Negreira is located in Spanjë
Negreira
Negreira

Koordinatat: 43°1′V 7°33′P / 43.017°V 7.550°P / 43.017; -7.550

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Barcala
Kryetari i Bashkisë Juan García Fuentes
Partia Socialist Party of Galicia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 115.1 km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Negreirés - Nicrariense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15830
Prefiksi 981
Faqja Zyrtare www.concellodenegreira.gal


Negreira është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Barcala, të provincës A Coruña, në Galicia. Negreirapërfshinë një sipërfaqe prej 115.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]