Negueira de Muñiz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Negueira de Muñiz
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Negueira de Muñiz is located in Spanjë
Negueira de Muñiz
Negueira de Muñiz

Koordinatat: 43°8′V 6°54′P / 43.133°V 6.900°P / 43.133; -6.900

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Fonsagrada
Kryetari i Bashkisë José Manuel Braña Pereda
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.26 km2
Popullsia 210 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Negueira de Muñiz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fonsagrada, të provincës Lugo, në Galicia. Negueira de Muñiz ka 210 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 72.26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]