Nekropolë në Graçanicë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nekropolë në Graçanicë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Graçanicë, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-378/65
Nr. i referencës 3093

Nekropolë në Graçanicë është një monument i trashëgimisë kulturore në Graçanicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-378/65.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]