Nerja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nerja
Komunë dhe qytezë
Stema_figura
Vendndodhja
Nerja is located in Spanjë
Nerja
Nerja

Koordinatat: 36°44′V 3°52′P / 36.733°V 3.867°P / 36.733; -3.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Axarquía - Costa del Sol
Kryetari i Bashkisë José Alberto Armijo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Popullsia 21811 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Nerjeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29780
Faqja Zyrtare www.nerja.org


Nerja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía - Costa del Sol, të provincës Málaga, në Andalusia. Nerja ka 21811 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 85 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]