Nickel Mines, Pennsylvania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nickel Mines, Pennsylvania
qytet
Vendndodhja
Nickel Mines, Pennsylvania is located in SHBA
Nickel Mines, Pennsylvania
Nickel Mines, Pennsylvania

Koordinatat: 39°57′32″V 76°4′50″P / 39.95889°V 76.08056°P / 39.95889; -76.08056

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Pennsylvania
Qarku Lancaster
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 17562
Prefiksi 717
Koordinatat 39° 57′ 32″ Veri

76° 4′ 50″ Perëndim

Nickel Mines, Pennsylvania është një qytet në qarkun Lancastershtetit federal Pennsylvania, SHBA.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nickel Mines, Pennsylvania – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale