Nigel Llong

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Nigel James Llong (i lindur më 11 shkurt 1969 në Ashford, Kent) ishte një cricketer me Kent. Ai bëri debutimin e tij në vitin 1990 dhe fitoi kapak e tij e qarkut në vitin 1993. Ai ishte një bat majte dhe spin off republikë. Llong është që të bëhet një arbitër, officiating vajzë ndeshjen e tij të klasit të parë në qershor 2000.