Jump to content

Nina Ivoçkina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nina Ivoçkina
ShtetësiaRusia
ArsimiUniversiteti Shtetëror i Shën Petersburgut
Profesionimatematikane

Nina Mihajlovna Ivoçkina (rusisht Нина Михайловна Ивочкина) është një matematikane ruse dhe doktore e shkencave në Fizikë dhe Matematikë.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nina Ivoçkina ka studiuar dhe është diplomuar nga Universiteti Shtetëror i Shën Petersburgut.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]