Njësitë administrative të Italisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Republika italiane është ndarë në nivelin të parë në rajone (regioni), në nivelin të dytë në province (province) dhe në niveln të tretë në komuna (comuni).

Këto janë listat: