Noáin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noáin
Komunë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Noáin is located in Spanjë
Noáin
Noáin

Koordinatat: 42°45′17″V 1°38′0″P / 42.75472°V 1.63333°P / 42.75472; -1.63333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca  Navarre
Qarku Cuenca de Pamplona
Kryetari i Bashkisë Óscar Arizcuren Pola (UPN)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.24 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 7837 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Noaindarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31110
Prefiksi (+34) 948
Koordinatat 42° 45′ 17″ Veri

1° 38′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.noain.es


Noáin është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca de Pamplona, të provincës Navarre, në Navarre. Noáin ka 7837 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]