Jump to content

Noah Cyrus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Noah Cyrus Lindsey (lindur më 7 janar 2000) është një aktore amerikane, motra e rinj të Miley Cyrus, e bija e Billy Ray Cyrus. Roli i saj i parë ishte në moshën tre, duke luajtur "Gracie Hebert" për gjashtë episode në shfaqje televizive Doc. Ajo e bëri paraqitjet e ftuar në dy episode të Show Disney Channel Shkolla e re perandorit.

Ajo ka luajtur si një balerin sfond në film 2008, Hannah Montana : Movie dhe ka luajtur role të vogla në gjashtë episodet e Seria Disney Channel Original, Hannah Montana. Cyrus ka vepruar në reklama televizive. Ajo ishte në video muzikë për këngë babait të saj, "fytyra e Perëndisë". Ajo tha se ajo ka qenë frymëzuar nga motra e saj Miley Cyrus është duke vepruar dhe të kënduarit e karrierës.