Noreña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noreña
Komunë
noform
Palacio del Rebollín
Stema_figuraFlag norena.svg
Vendndodhja
Noreña is located in Spanjë
Noreña
Noreña

Koordinatat: 43°23′36″V 5°42′15″P / 43.39333°V 5.70417°P / 43.39333; -5.70417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë César Movilla
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.29 km2
Lartësia 522 m (m.n.d.)
Popullsia 5289 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit noreñense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33180, 33189, 33519
Koordinatat 43° 23′ 36″ Veri

5° 42′ 15″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytonorena.es


Noreña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Noreña ka 5289 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]