Novelé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novelé
Komunë
Vendndodhja
Novelé is located in Spanjë
Novelé
Novelé

Koordinatat: 38°58′50″V 0°32′51″P / 38.98056°V 0.54750°P / 38.98056; -0.54750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Joaquim Mateu Vinaches
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.5 km2
Lartësia 84 m (m.n.d.)
Popullsia 789 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Novelerino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46819
Koordinatat 38° 58′ 50″ Veri

0° 32′ 51″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Novelé është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Novelé ka 789 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]