OK (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Filmi "OK" trajton problemin e trafikimit të qënieve njerëzore. Dy vajza, viktima të trafikimit të qënieve njerëzore, janë të mbyllura në një dhomë të errët. Makroja hyn në dhomë dhe merr vajzat një nga një për t’i shërbyer klientëve. Kur njëra mbetet vetëm, na flet për veten e saj.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Regjia/Director:Blerta Zeqiri
 • Skenari/Screenplay:Blerta Zeqiri
 • Fotografia/DP:Keka Kreshnik Berisha, Kushtrim Kadriu
 • Montazhi/editor:Keka Kreshnik Berisha,
 • Zëri/Sound:Pëllumb Ballata
 • Skenografia/Set Design:Blerta Zeqiri
 • Në Role/Cast:Adriana Matoshi, Arta Dobroshi, Ylber Mehmeti
 • Producent/Producer:Keka Kreshnik Berisha
 • Prodhuar nga/Produced by:n’Art Production-Ks,Concordia Pictures-Ks

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
 2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok