Oakwood, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oakwood, Illinois
Anglisht : Oakwood
fshat
Vendndodhja
Oakwood, Illinois is located in SHBA
Oakwood, Illinois
Oakwood, Illinois

Koordinatat: 40°6′43″V 87°46′35″P / 40.11194°V 87.77639°P / 40.11194; -87.77639

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Vermilion
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 197 m (m.n.d.)
Popullsia 1427 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CST-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 61858
Prefiksi 217
Koordinatat 40° 6′ 43″ Veri

87° 46′ 35″ Perëndim

Oakwood, Illinois (Oakwood) është një fshat në qarkun Vermilionshtetit federal Illinois, SHBA. Në Oakwood, Illinois jetojnë 1427 banorë (2009). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.93 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 197 m (646 ft).[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "USGS detail on Oakwood". Marrë më 2007-09-30. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oakwood, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale