Okanogan, Washington

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Okanogan, Washington
Anglisht : City of Okanogan
qytet
noform
Skyline of downtown Okanogan
Vendndodhja
Okanogan, Washington is located in SHBA
Okanogan, Washington
Okanogan, Washington

Koordinatat: 48°22′0″V 119°34′52″P / 48.36667°V 119.58111°P / 48.36667; -119.58111

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Washington
Qarku Okanogan
Sipërfaqja dhe popullsia
 •  urbane 12.27 km2
Lartësia 256 m (m.n.d.)
Popullsia 2552 banorë (2010)
 •  urbane 8229 banorë
Dendësia 505.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1888
Zona Kohore PST-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 98840
Prefiksi 509
Koordinatat 48° 22′ 0″ Veri

119° 34′ 52″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.okanogancity.com

Okanogan, Washington (City of Okanogan) është një qytet në qarkun Okanoganshtetit federal Washington, SHBA. Në Okanogan, Washington jetojnë 2552 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 505.3 banor/km2 (1.308.70 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (2 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 256 m (840 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Okanogan, Washington – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale