Jump to content

Olha Kharlan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kharlan në Kampionatin Botëror të ndeshjeve me shpata 2013.

Olha (Olga) Hennadiyivna Kharlan (ukrainisht: Ольга Геннадіївна Харлан; e lindur më 4 shtator 1990)[1] është një shpatare ukrainase. Ajo është mbajtëse e medaljeve të bronzit nga Lojërat olimpike verore 2016 dhe Lojërat olimpike verore 2012 dhe është dy herë kampione e Botës (2013 dhe 2014) dhe pesë herë kampione evropiane.

  1. ^ Ольга Харлан: На олімпіаді ми взяли своє, а китаянок навіть шкода Arkivuar 23 korrik 2012 tek Archive.today, Сhampion.com.ua (October 22, 2008) (Ukrainian)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]