Orís

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orís
Komunë
Stema_figuraBandera d'Orís.svg
Vendndodhja
Orís is located in Spanjë
Orís
Orís

Koordinatat: 42°3′36″V 2°14′25″L / 42.06000°V 2.24028°L / 42.06000; 2.24028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 3′ 36″ Veri

2° 14′ 25″ Lindje


Orís është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Orís – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale