Ordes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ordes
Komunë
Stema_figuraBandeira de Ordes A Coruña Galiza.jpg
Vendndodhja
Ordes is located in Spanjë
Ordes
Ordes

Koordinatat: 43°4′36″V 8°24′26″P / 43.07667°V 8.40722°P / 43.07667; -8.40722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Ordes (region)
Kryetari i Bashkisë Manuel Regos Boquete
Partia UXO
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 157.23 km2
Lartësia 292 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Ordense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15680
Koordinatat 43° 4′ 36″ Veri

8° 24′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.concellodeordes.com


Ordes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ordes (region), të provincës A Coruña, në Galicia. Ordespërfshinë një sipërfaqe prej 157.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]