Organyà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Organyà
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Organyà is located in Spanjë
Organyà
Organyà

Koordinatat: 42°12′47″V 1°19′44″L / 42.21306°V 1.32889°L / 42.21306; 1.32889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alt Urgell
Kryetari i Bashkisë Antoni Fiol i Colomar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.54 km2
Lartësia 558 m (m.n.d.)
Popullsia 959 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ganxo, Ganxa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 12′ 47″ Veri

1° 19′ 44″ Lindje


Organyà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Organyà ka 959 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.54 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]